İç mekanlarda her alanı dekore etmek için Karo halı, son model bir zemin kaplama malzemesidir. Çok fazla insan trafiğinin olduğu, sağlığa uygunluk gerektiren, rengin solmaması istenilen, az bakım isteyen, aşınmaz, ses ve gürültü absorbe edici, anti-statik, anti-alerjik, kayma yapmaz bir üründür.

Uygulama alanları:

• Sağlık: Hastaneler, Klinikler, Çocuk Yuvaları, Ana okulları, Ayakta Tedavi Merkezleri, Bakım Evleri

• Eğitim: İlkokullar, Liseler, Üniversiteler, Anaokulları , Kolejler, Eğitim Merkezleri, Konuk Evleri

• Halka Açık Alanlar: Alışveriş ve Eğlence Merkezleri, Fuarlar, Restoranlar, Kafeler, Barlar, Ofisler, Halka Açık Alanlar, Enstitüler, Kütüphaneler, Oteller ve Spalar

 

Halılar hemen hemen evimizin her köşesini kaplamaktadır.Döşeme halılar genelde evlerin yanı sıra bir çok iş yerinde de uygulanmaktadır. Bu yüzden iş yeri ve ofislere rahatlıkla halı döşeme uygulanabilmektedir.

Evinizin halılarından sıkıldıysanız yada yeni evinizin dekorasyonunda boydan boya halı kullanmak istiyorsanız bunun için bazı çalışmalar yapmamız gerekmektedir.

Duvardan duvara halı döşemelerindeki en önemli nokta zeminin düz olması ve pürüzlerin zeminde bulunmamasıdır. Aynı zamanda duvar köşelerinin ayarlanması da halının daha hoş ve dekoratif durmasını sağlayacaktır.

Duvardan duvara döşenecek olan halının yapışkanı odanızın zemini neyse ona uygun olarak seçilmelidir. Bu yapıştırıcıları alırken zeminde parke yada fayans ne bulunuyorsa bu özellikler anlatılarak alınmalıdır.

Halı döşemesine başlamadan önce duvarların kenarlarında bulunan süpürgelikler çıkarılmalıdır. bu süpürgeliler çıkarılırken ne kadar dikkatli olunursa o kadar az zararla tekrar kullanım imkanı bulursunuz. öncelikle halı yapışkanını halının döşeneceği mekana yaymalısınız. Daha sonra halıyı odanızın şekline göre keserek daha önceden yaymış olduğunuz yapışkana düzgün bir şekilde oturtun…

Bu halılar merdiven basamaklarında da kullanılabilir. Merdiven basamaklarında da çok şık gözükecek olan halı kaplamalar basamaklarda kullanılırken daha yüksek bir yapıştırıcılar ile yapıştırılmalıdır.

error: Content is protected !!
HEMEN ARA
YOL TARİFİ